niedziela, 21 listopada 2010

21 listopad

stałam na korytarzu i słuchałam jak o nim opowiadasz, jak na niego patrzysz, jak się cieszysz, gdy przechodzi obok ciebie. Cieszyłam się razem z tobą, aż do momentu kiedy na jego widok to moje serce zaczęło dziwnie się zachowywać. Nie wiem czy potrafię się przyznać do tego, że możliwe czuję do niego coś więcej, dość długo udawało mi się to ukrywać, ale to zaczęło boleć, czułam, że cię oszukuję, nieważne w jaki sposób musiałam ci to powiedzieć. I wtedy poczułam, że zaczęłaś czuć do mnie pewien dystans. Powiedziałaś, że nie masz mi tego za złe, ale ja każdego dnia odczuwam prawdę. Możliwe, że zachowywałam się idiotycznie, kiedy idąc korytarzem marzyłam tylko o tym by on też tam szedł. Wiem, że to było też twoje marzenie. Nie chciałam ci go zabrać, nie chciałam znowu popełniać tego samego błędu. Każda sekunda mojego życia to on, ile razy można przeglądać serwisy internetowe patrząc czy wchodził na mój profil ? Nie wiem czy mogę coś zrobić, nie wiem czy chcę, bo to będzie wiązać się z bólem kogoś kto jest dla mnie ważny. Czy miłość zawsze musi oznaczać cierpienie ? Może lepiej się poddać, wszystko to co sobie wyobrażam zostawić gdzieś poza zasięgiem wzroku, czy nie tak będzie lepiej dla każdego? Nie wiem już co mam robić, nie wiem co jest dozwolone a co nie, czy naprawdę zawsze muszę coś ryzykować, żeby być szczęśliwa .

5 komentarzy:

 1. Myślę, że trzeba walczyć. Trzeba ryzykować. Zawsze ktoś będzie cierpiał. Ale przecież tamta, druga osoba, o której marzysz, też ma własną wolę. Od niego też coś zależy, prawda? Możesz więc zrezygnować, ale jeśli będzie chciał wybrać właśnie Ciebie? To i tak wybierze!

  Też miałam w życiu parę takich skomplikowanych sytuacji. Nigdy nie jest to przyjemne. Niezależnie od tego w jakiej roli występujesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Eee tam. W filmach po prostu rozwiązanie pojawia się szybciej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż moja droga - jeśli nie zaznałabyś Miłości w cierpieniu nie doceniłabyś jej piękna i Tej odwzajemnionej, która - mogę przysiąc - przyjdzie do Ciebie w najmniej spodziewanym momencie, ale za to z potężną siłą :-) buziaki!

  OdpowiedzUsuń